طی یک دهه گذشته، انیماتورها موقعیتی را در دنیای تجارت و سینما برای خود ایجاد کرده اند، و کالاها ، خدمات و یا موضوع پیچیده ای را توصیف می کنند. “موشن گرافیک ها” ( فیلم های متحرک تولید شده ای که در صفحات Landing از استارتاپ ها، در همه جا بارگذاری شده اند) به ابزاری تقریبا ضروری برای تبلیغات در اینترنت تبدیل شده اند. آنها به همان اندازه کلمات کلیدی و) AdWords سرویس تبلیغات آنلاین در گوگل براساس کوکی ها و کلیدواژه ها) در دنیای موتور جستجو مهم هستند.


موشن گرافیک یک صنعت روبه رشد است. با توسعه این هنر، اشتیاق هنرمندان برای ایجاد آثار بهتر بیشتر شده است. از آگهی تبلیغاتی گرفته تا تبلیغات تلویزیونی ، تقریبا در هرجایی موشن گرافیک ها را می توان مشاهده کرد.
ویدئو به موفق ترین روش برای بیان سریع اطلاعات تبدیل شده است. موشن گرافیک ها اکنون اولویت اصلی برای مشاغلی هستند که مایل به جذب مشتریان جدید و تحت تاثیر قرار دادن و جذب سرمایه گذاران هستند ( تمام روش هایی که منجر به افزایش گردش پول می شوند).
مهمترین چیزی که باید هنگام طراحی و ساخت موشن گرافیک خود به یاد داشته باشید ، اعمال برخی تفکرات طراحی در فرآیند سناریو نویسی است. موشن گرافیک ها نه تنها به دلیل شنیداری یا ذهنی بلکه به دلیل جلوه بصری که ارائه می دهند ، موفقیت آمیز هستند. جلوه های بصری بسیار سودمند و مهمترین جنبه موشن گرافیک هستند. کلمات، توجه مخاطب را به خود جلب می کنند؛ آنها غالبا منظور هسته اصلی تجارت شما را ترجمه و بیان می کنند ، اما جلوه های بصری به این توضیحات مهر تایید می زنند.
سناریو و صفحه داستانی (storyboard) مهمترین بخش های موشن گرافیک هستند.

اولین و مهم ترین: با هم کار کنید


شما باید تلاش خود جهت تبدیل سناریو خود به صفحه داستانی را ، مشاهده کنید. شما همیشه باید از همکاری ، ارتباطات ، انتقادات خلاقانه و صداقت با تیم خود، استقبال کنید. آنها کلیدهای اصلی برای داشتن یک موشن گرافیک عالی هستند.

در مراحل اولیه، با تیم خود کار کنید تا اصول داستان را بدست آورید
در راستای سناریو های موشن گرافیک، مشکلات رایج فقدان داستان یا داستان های دور از نیاز ما، بسیار زیاد است. که هر دو در مراحل اولیه با همکاری افراد تیم با یکدیگر به راحتی قابل حل هستند. برای شناسایی ساختار اصلی داستان ، فرضیه ، طرح ، راه حل برای تضاد احتمالی، داستان جالب با انتهای باز، نقطه اوج داستان و غیره یک جلسه برگزار کنید.
فکر کردن در مورد فرصت های جالب طراحی که از سناریو پشتیبانی می کنند ، را شروع کنید . استفاده از شخصیت پردازی بصری ممکن است حکایتی طنزآمیز را رقم بزند.

کلاس نویسندگی زبان انگلیسی دوران دبیرستان را به یاد آورید! یک مقاله تاثیرگذار مناسب، آرم ها، صفات و شخصیت انسان
– محصول شما چیست؟
– مخاطبان شما چه کسانی هستند؟
– از چه کلمات کلیدی یا AdWord ها استفاده خواهید کرد؟
پس از پاسخ به این سؤالات ، دریابید که بهترین تکنیک متقاعد کننده: احساسات ، منطق یا نظر متخصصان است. دانستن این مطالب به شما کمک می کند تا با استفاده از تصاویر خود، مشخص کنید که چه مسیری را می خواهید طی کنید.

چیزهای بصری کلیدی هستند
– از چه سبکی در انیمیشن استفاده خواهید کرد؟
– چه نوع پیغامی را می خواهید ارسال کنید؟
– این شخصیت ها چه شکلی خواهند بود؟
– آیا آثار هنری واقع بینانه خواهند بود؟
– آیا آثار هنری کارتونی هستند؟
– آیا آثار هنری سه بعدی یا مسطح خواهند بود؟
– آیا تصویری بصری از “قهرمانان” در داستان وجود خواهد داشت یا فقط متن و آثار هنری را در خود جای داده است؟
– آیا مطمئن هستید که دقیقا نمایشی را انتخاب کرده اید که مفهوم را به مخاطبان شما برساند؟
– آیا پیام شما را می رساند؟
حالا زمان آن رسیده است یک سبک بصری را انتخاب کنید تا لحن انیمیشن را به صورت خلاقانه تنظیم کنید. قبل از رسیدن به موشن گرافیک رویایی ، سوالات بیشماری از این قبیل وجود خواهد داشت ، اما همه باید پاسخ داده شوند.

صفحه داستانی (Storyboard)


صفحه داستانی یک تابلوی بزرگ است که در آن تصاویر و صداهای متناسب با سناریو را قرار می دهید . تمام لحظات مهم در سناریو را می توان روی آن ها نوشت و بر روی صفحه مرتب کرد تا به همان ترتیب، نقش خود را بازی کنند. که شامل صداها ، موسیقی ، روایت و متن روی صفحه است که در هر لحظه حساس رخ می دهد.

تغییرات کار خود را مشاهده کنید


سناریو موشن گرافیک ممکن است دارای متن صوتی یا متن روی صفحه باشد، اما نوشتن برای هر تصویری در سناریو ضروری نیست. تصاویر به صورت خط به خط پخش نمی شوند. چندین تغییر صحنه در یک موشن گرافیک اتفاق می افتد، اما لازم نیست همه آن ها را یادداشت کنید. ارائه یک پیشنهاد کاملا قابل قبول است، اما بگذارید تا طراح کار خود را انجام دهد. به یاد داشته باشید که طراح وظیفه ایجاد ارتباط بصری را بر عهده دارد.

اصل سادگی

طول سناریو و صداگذاری اغلب اشتباه می شود. اگر طول فیلم شما دو دقیقه است، این بدان معنا نیست که هر ثانیه آن با صدا پر شود. اطمینان حاصل کنید که جایی برای تنفس و تصاویر برای رنگی شدن ، جان گرفتن ، عبور به مرحله بصری ، موسیقی و خواندن خط مناسب، باقی مانده است. به دنبال جایگزینی برای کلمات طولانی باشید. راههای کوتاه و سرگرم کننده  اما مشابهی را برای انتقال پیامتان پیدا کنید. همه این ترفندها به شما کمک میکنند تا یک نمایشنامه ساده و موثر داشته باشید.

استراحت های مکرر را انجام دهید


حتما استراحت های مکرر انجام دهید تا بتوانید با دیدی تازه به کار خود بنگرید. اگر به انجماد مغزی رسیده اید یا دید تونلی پیدا کرده اید، زمانی که فکرتان خسته است، ممکن است تصور کنید این پروژه بسیار بد به نظر می رسد. ایجاد یک موشن گرافیک طی چند ساعت به پایان نمی رسد، این یک روند خلاقانه است که به زمان نیاز دارد. در دوره برنامه ریزی، هم ترتیب انجام کارها و هم لحظاتی که خستگی و نا امیدی سراغتان می آید را باید در نظر بگیرید. یک قدم دور شو و استراحت کن!

بعد از استراحت، برگردید و از زوایای مختلف به پروژه نگاه کنید. از همکاران نظر بخواهید و درباره عکس ها از ابتدا تا انتها صحبت کنید. از آنجا که در طی این فرآیند کار می کنید، در انتها شاید از اینکه موشن گرافیک شما بسیار بهتر از آنچه که تصورش را می کردید شده است تعجب کنید.

نکاتی که ممکن است به آن ها توجه نکنید، اما باعث می شوند در وقت و هزینه شما صرفه جویی شود

  • از شک و تردید و منفی ها رها شوید: از مشتری آنچه را که نمی خواهد بپرسید. نتیجه باید روشن و صریح باشد.
  • قبل از شروع، آماده شوید و مشکلات را بشناسید: فعال باشید، نسبت به حوادث یا موقعیت ها به جای اینکه ابتدا برای تغییر یا جلوگیری از آن اقدام کنید واکنش نشان ندهید.
  • انعطاف پذیر باشید: ایده ای حتی اگر خوب هم باشد اما کار نکند، نگران اینکه آن را رها کنید نباشید.
  • ذخیره کردن در اغلب موارد: به اینکه به صورت خودکار ذخیره شود اعتماد نکنید!
  • پوشه های خود را نامگذاری کنید تا سازماندهی شوند و در وقتتان صرفه جویی کنید: به نظر ساده می رسد اما چند نفر این کار را انجام می دهند؟ فولدرهای خود بر روی دسک تاپ را نامگذاری کنید و آن ها را سازماندهی کنید تا در هنگام عجله، در وقت صرفه جویی شود.
  • موشن گرافیک ها ظهور دوره جدیدی در تبلیغات هستند و اکنون نکاتی برای موفقیت در آن را می دانید! مرحله آسان بعدی، تلاش خود شما است. ابزارهای زیادی برای کمک به شما وجود دارد – موفق باشید!
  • چالش روز: اگر می خواهید یک موشن گرافیک ایجاد کنید ، از کجا شروع می کنید؟ ما دوست داریم پاسخ های شما را در بخش نظرات زیر بشنویم.